שיער דליל שלום,    כניסה   |   הרשמה   |   cart 0 פריטים בסל
09-7485533
ראשי טופיק מוצרים נוספים נשירת שיער מבצעים תמונות ותקשורת היכן להשיג טופיק קטלוג צור קשר  

נשירת שיער - מידע על הגורמים להופעתו והטיפול בו

טופיק הוא הפתרון הטוב והמהיר ביותר לסובלים מנשירת שיער שכן באמצעות פיזור סיבי שיער טופיק בשיער הקיים יהפוך המראה הדליל למראה של שיער מלא וטבעי.

 

תוכן עניינים:

עובדות חשובות על נשירת שיער

 • אדם ממוצע מאבד בין 50 ל- 100 שיערות ביום.
 • לבעלי שיער בלונדיני יש יותר שיער (140,000) בהשוואה לג'ינג'ים ובעלי שיער "אדום" (90,000).
 • עם הגיל, השיער מתחיל לנשור יותר ולצמוח פחות (זאת משום שהשיער מורכב מחלבונים בדומה לציפורנים שבידיים וברגליים).
 • נשירת שיער הינה תופעה המופיעה הן אצל גברים והן אצל נשים.
 • לעומת הנשים, כ-80% מן הגברים מתקרחים בגיל מסויים.

מחזור צמיחת השיער

בטרם נוכל לדבר על תופעת נשירת השיער וכיצד לאבחן אותה, חשוב שנכיר את המנגנון התקין של מחזור צמיחת שיער הראש. בעוד שכ- 90% משיערות הראש צומחות ברציפות (במשך שנתיים עד שש שנים), בממוצע של 1 ס"מ בחודש, 10% משיערות הראש נמצאות בשלב של "מנוחה" (חודשיים עד שלושה חודשים) בסוף הצמיחה. לאחר תקופת "המנוחה" נושרות אותן שיערות שהיו בשלב זה ובמקומן מתחילות לצמוח שיערות חדשות ובריאות.

כיצד מזהים נשירת שיער?

אובדן שיער יכול להחשב כבעיה רק כאשר מתחילים להיווצר בראש איזורים דלילים בשיער. בדרך-כלל, אדם שם לב לתופעת נשירת שיער בזמן המקלחת או בזמן הסתרקות, שכן פעולות אלו גורמות "לחץ" על השיער וגורמות לו לנשור, אולם אין זו אינדיקציה לנשירה פתולוגית. אחת הבדיקות שניתן לבצע בכדי לבדוק אם קיימת נשירת שיער משמעותית הינה "בדיקת משיכת השיער": מושכים באמצעות שלוש אצבעות קבוצה של שיערות, במידה ובין האצבעות ימצאו מעל 4-5 שיערות, כנראה ומדובר במצב של נשירת שיער רצינית. בדיקה נוספת ניתן לבצע על-ידי צפייה על כרית המיטה בבוקר עם ההשכמה, במידה וקיימות מעל 8 שיערות על הכרית לאחר השינה, מדובר גם כן בנשירת שיער משמעותית.

קיים שוני בין נשירת שיער בקרב גברים ולבין נשירה בקרב אוכלוסיית הנשים.

סיבות לתופעת נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים יכולה לנבוע מסיבות רבות יותר:

 1. ראשונה היא הסיבה הגנטית-הורמונלית, בדומה לגברים, אם כי אצל נשים נשירת השיער נוטה להיות מפוזרת יותר ובדרך כלל אינה מובילה לאובדן מלא של שיער הקרקפת.
 2. סיבה נוספת לנשירת שיער היא מזג האויר ובעיקר סתיו וחורף, עונות בהן קיימות נשירה גדולה יותר (בזמן השלכת שבה העצים מנשירים עליהם כך הנשים מנשירות את שיערות ראשן).
 3. מחלות המלוות בחום גבוה, או לחילופין מחלות זיהומיות עלולות לגרום לנשירת שיער רצינית כחודש עד שלושה חודשים לאחריהן.
 4. תת או יתר פעילות של בלוטת המגן, חוסר בחלבונים במזון (בעיקר אצל צמחוניים) עלול לגרום לשיערות לעבור לשלב "המנוחה", וזאת על מנת לשמור על חלבונים החסרים בגוף. במקרים מסוג אלה, נושר השיער יותר בקלות.
 5. תרופות כנגד קרישת דם, דלקות, דיכאון, לחץ דם, כולסטרול או יתר ויטמינים בגוף, עלולות אף הן לגרום לנשירת שיער.
 6. טיפול כימותרפי הינו גורם ידוע נוסף אשר גורם לכך שהשיער מתפרק והופך לרך יותר ולבסוף נושר. תופעה זו מופיעה כשלושה שבועות לאחר תחילת הטיפולים והמטופל עלול לאבד עד 90% משערותיו.
 7. גלולות נגד הריון עלולות לעיתים לגרום גם כן לתופעת נשירת שיער (גם כאשר מפסיקים ליטול אותן).
 8. חוסר בברזל, עקב דיאטה לא מבוקרת או עקב מצב של וסט רצינית הינם גורמים לנשירת שיער.
 9. ניתוח רציני או לידה עשויים לגרום  לנשירת שיער - במקרים מסוג אלו הנשירה עלולה להתחיל כחודשיים עד שלושה חודשים לאחר מכן.

בישראל מתקרחות 25% מכלל הנשים שמתחת לגיל 40, לעומת 50% מהנשים שמעל גיל 40 המאבדות שיער באופן משמעותי.

 למידע נוסף - קרא עוד

התקרחות גבריתשלבי התקרחות גברית

התקרחות גברית טיפוסית היא התופעה השכיחה ביותר לנשירת שיער בקרב גברים. עד גיל 40 אצל 40% מהגברים ישנה נשירת שיער והתקרחות הנראית לעין, אצל חלק מהגברים תהליך ההתקרחות מתחיל בשנות העשרים המוקדמות של חייהם.

התקרחות גברית טיפוסית נובעת בעיקר משני גורמים - תורשה והורמונים. התקרחות היא תופעה תורשתית דומיננטית אולם לעיתים התופעה "מדלגת" ו"קופצת" דורות. נשירת שיער הנצפית "על הכריות" הינה על-פי-רוב תוצאה של תופעה תורשתית, המוכרת כהתקרחות גברית טיפוסית, או לחילופין תופעה של אלופסיה אנדרוגנטית (AGA), שזהו המקרה בו מתחיל השיער להתדלדל ולנשור בתבנית טיפוסית ואופיינית באיזור הרקות והמצח ויוצר קו שיער נסוג. השיער הרגיל במקומות אלה מוחלף בשיער פלומתי רך, שלאחר זמן יעלם כליל ויצור שטח קירח הגדל לאט.

על פי הערכות, למעלה מ-70% מן הגברים סובלים מהתקרחות גברית טיפוסית לפני גיל 50. התקרחות גברית טיפוסית נגרמת, ככל הנראה, מרגישות (שמקורה גנטי) להשפעת הרמות של חומר טבעי בשם דיהידרוטסטוסטרון (DHT), המשפיע, ככל הנראה, באופן שלילי על צמיחת השיער. ה-DHT גורם לקיצור הדרגתי של שלב צמיחת השיערה ולדילול השיער, הופך את זקיקי השיער לקטנים יותר ומצמצם את מספר השיערות הסופיות (שיערות ארוכות ועבות יותר הצומחות בדרך כלל בקרקפת) בשל שיבוש מחזור הצמיחה של השיער.

בנוסף לאלו, קיימות מחלות, כמו אלופסיה אראטה או פטריות מסויימות, הגורמות גם כן לנשירת שיער והתקרחות.

למידע נוסף אודות פתרון להתקרחות גברית - קרא עוד

טיפול עם פרופסיה

כיום נמצאים מספר תכשירים המטפלים בהתקרחות. הבולט והיעיל מבין כולם הוא פרופסיה (Propecia Finasteride, MSD) - טבליות הניתנות במרשם רופא, להגברת צמיחת שיער הקרקפת ולמניעת נשירת שיער נוספת בגברים מתקרחים. כדורי הפרופסיה מורידים את רמות ה-DHT בקרקפת (זאת מבלי להוריד את רמת הטסטוסטרון בגוף), ובאופן זה נגרם היפוך בתהליך ההתקרחות מה שמוביל לעצירת הנשירה ולעיתים אף לצמיחה מחודשת של השיער.

לאילו תוצאות אפשר לצפות בעקבות שימוש בפרופסיה?

מתוך מחקרים מדעיים שפורסמו, נמצא כי לאחר 24 חודשים של טיפול יומיומי עם פרופסיה ל-83% מהגברים היתה עצירה של הנשירה ואילו ל- 66% מהגברים היתה צמיחה מחודשת ברמה שניכרת לעין. כמו כן, במחקר שהוצג לאחרונה והקיף מאות גברים שטופלו עם פרופסיה למשך 5 שנים, עצירת הנשירה נצפתה אצל 90% מהגברים. יש לשים לב כי צמיחת השיער הוא תהליך איטי הלוקח מספר חודשים, תוצאות של טיפול עם פרופסיה ניתן לראות לאחר חצי שנה ויותר של טיפול יומיומי מתמשך.

למי מתאים הטיפול בפרופסיה?

הטיפול מתאים לגברים עם התקרחות גברית או נשירת שיער בדרגות קלות עד בינוניות ולא לגברים עם התקרחות מלאה.
פרופסיה מיועד לשימוש על ידי גברים בלבד ולא מיועד לשימוש בנשים וילדים.

מה קורה כשמפסיקים את הטיפול עם פרופסיה?

במחקרים קליניים נמצא כי כאשר המטופל מפסיק את השימוש בפרופסיה, קיימת סבירות גבוהה שיאבד בהדרגה את השיער שצמח, בתוך 12 חודשים מהפסקת הטיפול ויחזור למצב השיער ההתחלתי.

הבדלים בסוגי שיער

נשירת שיער לבעלי שיער שמן סיבתה הורמונלית. על כן לבעלי שיער שמן מומלץ לחפוף את ראשם לעיתים קרובות (כל יום-יומיים) ובכל חפיפה להשתמש בסוג שונה של שמפו (רצוי להחזיק ב-3 סוגי שמפו). בעלי שיער יבש רשאים לחפוף רק פעם או פעמיים בשבוע. ייבוש שיער על ידי מייבש חם עלול לגרום לנשירה כמו גם החלקת השיער על ידי פן (משיכה של השיער). 
בנוסף יש לפנות לרופא עור לביצוע בדיקות דם על מנת לבחון מערכות שונות בגוף הגורמות לתופעה של נשירת שיער.

ברוב המקרים, ישנם פתרונות לבעיית נשירת השיער, כגון: שימוש בתרופות כמו ה"פרופסיה" וכן ביצוע השתלת שיער במקרי התקרחות מתקדמים. בכל מקרה, יש להתייעץ עם רופא עור בנוגע לפתרון המתאים.

מוצר סיבי השיער של טופיק הוא הפתרון האסתטי הטוב, המהיר, והנוח ביותר לסובלים מנשירת שיער.
מראה השיער הדליל הופך במהרה למראה שיער מלא וטבעי באמצעות פיזור סיבי השיער בשיער הקיים.

 

  מידע נוסף על נשירת שיער ניתן למצוא באתר Hairloss - הכל על נשירת שיער והתקרחות 

 

טופיק רגיל (12 גר')
טופיק רגיל (12 גר')
הפתרון המושלם לשיער דליל
טופיק רגיל (12 גר')

מפזר טופיק
מפזר טופיק
לשיפור מראה השיער ותוצאות השימוש בטופיק (12 גר' ו-27 גר')
מפזר טופיק

ספר השיער
ספר השיער
"השיער - התשובה לנשירת שיער ולהתקרחות", מאת ד"ר אלכס גינזבורג
ספר השיער

 

Internet Fullpower אינטרנט פולפאוור בניית אתרים   , וויזי – שיווק באינטרנט

© 2013 טופיק ישראל בע"מ. מפת אתרתנאי שימושצור קשר | אחוזה 98, רעננה. טל: 09-7485533, מייל: info@toppik.co.il

אתר טופיק ישראל יבואן בלעדי מציע מידע ופתרונות בנושאי שיער דלילנשירת שיערמילוי שיער דלילהשתלת שיער והתקרחות